Warning: Creating default object from empty value in /home/atmerkakis/public_html/groziopaslaptys.lt/wp-content/themes/buzzblog/admin-panel/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Ką reikėtų žinoti apie naktinius kremus?
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Ką reikėtų žinoti apie naktinius kremus + Filorga „Sleep & Peel“ kremo apžvalga

Reading Time: 5 minutes

Pastebėjau, kad naktiniai kremai mums yra kaip koks Bermudų trikampis. Žinom, kad tokie yra, dažna iš mūsų ir naudoja, bet… apie juos sklando tiek legendų ir mitų, kad taip iki galo ir neaišku, kas čia per dalykas, kaip jį naudoti ir ar išvis reikia naudoti? Dažnai yra sakoma, kad:

Naktį odai jokio kremo išvis nereikia…

…nes ji turi ilsėtis ir kvėpuoti. Na, nežinau, nesu aš nei dermatologė, nei kosmetologė, todėl apie odos kvėpavimo subtilybes negaliu rašyti, bet tikiu, kad kokybiškas, geros sudėties, tinkamai pasirinktas ir tinkamai naudojamas kremas ne tik netrukdo odai kvėpuoti, bet ir atlieka daugybę naudingų funkcijų, kurių kažin ar verta naktį atsisakyti. Aišku, jeigu naktį veidą tepsite 300 Eur kainuojančiu ypatingu kremu, o dienomis paliksite odą be rimtos apsaugos, nieko gero tikrai nebus. Taigi, prioritetas vis dėlto turėtų būti skiriamas dienai, bet… jeigu save mylite ir tinkamai rūpinatės savo oda, ji tikrai prisikvėpuoja ir su naktiniu kremu, o už papildomą priežiūrą jums tik padėkos.

Naktį oda geriau atsinaujina…

…sako, kad net dvigubai greičiau, nes jai nebereikia kovoti su kenksminga aplinka ir mūsų pesimistinėmis mintimis:D, be to, miegant išsiskiria augimo hormonas, kuris yra labai svarbus odos regeracijos procesams, atsipalaiduoja veido raumenys, veidai ilsisi nuo makiažų ir pan. Bet… lygiai taip pat yra informacijos, kad odos ląstelės labiausiai atsinaujina maždaug nuo 18 iki 20 val., o po vidurnakčio ramiai ir saldžiai užmiega kartu su mūsų kūnais ir mintimis. Be to, dar viena teorija sako, kad odai apskritai visai vienodai ar dabar diena, ar naktis, nes ji nuolat atsinaujina VIENODAI. Taigi, teorijų ir nuomonių daug, kuo tikėti nežinia, bet faktas yra tas, kad naktį oda tikrai turi kur kas mažiau iššūkių, todėl pasinaudoti proga ir duoti jai mini užduotėlių gal ir visai nebloga mintis.

Nuotr. Povilas Vaketis

Nakčiai puikiai tinka ir dieninis kremas

Štai ir dar vienas teiginys su keliais skirtingais atsakymais. Ar nakčiai tinka dieninis kremas? Taip. Ar verta turėti atskirą naktinį kremą? Taip. Ar dieninis kremas = naktinis? Nebūtinai:D. Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių ar ne? Dėl šio punkto nuolat kalasi kosmetikos gamintojai, vartotojai, marketingistai ir visokie kitokie specialistai. Vieni teigia, kad dieninis kremas yra skirtas TIK dienai, kiti – kad jis puikiausiai tinka IR nakčiai. Tai kaip yra iš tiesų?

O iš tiesų dieninis kremas tikrai gali tikti IR nakčiai. Esminiu tinkamumo / netinkamumo nakčiai rodikliu dažniausiai yra laikomas SPF. Sakoma, jog jei dieninis kremas yra su SPF, tai naktį jo tepti negalima / nereikia, na, o jeigu jis be SPF, tai puikiai tinka ir nakčiai. Vengti SPF rekomenduojama ne tik dėl to, kad naktį mums saugotis saulės tiesiog nereikia, bet ir dėl to, kad kartais kremai su SPF gali kimšti poras. Taigi, odoms, kurios ir taip yra linkusios kimštis, nakčiai naudoti kremus su SPF yra gan rizikinga, BET… jeigu oda nesikemša, jeigu kremas yra kokybiškas ir geros sudėties, tai tikrai nieko neatsitiks ir pasitepus nakčiai kremu su SPF. Jokio kriminalo čia tikrai nėra, didysis klausimas tik ar verta? Ar verta apsikrauti papildoma ir naktį visiškai nereikalinga funkcija, kai vietoj jos galima išnaudoti tikrai reikalingesnius odai ingredientus ir pasinaudoti dieninių ir naktinių kremų skirtumais. O jų tikrai yra daugiau nei vien tik SPF.

Kai kurie svarbūs ir naudingi kremų ingredientai tiesiog negali būti naudojami dieniniuose kremuose, pvz., dviprasmiškai vertinamas retinolis (vitaminas A) vos tik gavęs saulės spindulių tampa mūsų odos priešu, tuo tarpu, naktiniuose kremuose, jis rimtai kovoja su raukšlelėmis ir odos nelygumais. Panašiai yra ir su vitaminu C bei AHA ir BHA rūgštimis, kurių pavojingumas spiginant saulei lyg ir paneigtas, tačiau specialistai vis tiek dažniausiai rekomenduoja pasisaugoti… Taigi, visa esmė yra kremų sudėtyse. Jei jūsų naudojamas dieninis kremas jums tinka, patinka ir jūs neturite jokių specifinių pageidavimų ir poreikių, ramiai naudokite tą dieninį kremą tiek dieną, tiek naktį ir nesukite sau galvos, na, o jeigu norite pasirūpinti oda įvairiapusiškiau, naudokite ir dieninį, ir naktinį kremus su skirtingais aktyviaisiais ingredientais.

Naktinis kremas turi būti riebus ir brangus…

…ot ir ne. Naktinis kremas neturi būti riebus. Ir ne, naktinis kremas neturi būti nesuvokiamai brangus. Taip, pasitaiko, kad naktiniai kremai būna šiek tiek tirštesni, sunkesnės konsistencijos, negu dieniniai, bet tai tikrai nėra gero ar tikro naktinio kremo rodiklis. Dabartiniai naktiniai kremai gali būti lengvučiai tarsi želė (būtent tokius labiausiai ir rekomenduoja specialistai), tačiau tobulai padaryti viską, ko iš jų norime. O kaina, kaip visada… Brangus – nebūtinai tobulai geras, o pigus – nebūtinai visiškas šlamštas…

Naktinį kremą reikia tepti naktį prieš pat einant miegoti…

…na, kur kas tiksliau būtų sakyti vakare. Būtent vakare, likus maždaug 30 min. iki saldžių sapnų (jeigu kremas tirštesnis, tai laiko jam turėtume skirti dar net daugiau) reikėtų pradėti savo grožio ritualus, kad prieš lendant į patalus viskas dar spėtų gerai susigerti, susigulėti ir ramiai, be trynimosi į pagalvių užvalkalus, pradėtų dirbti savo darbus.


Tai štai 5 svarbūs faktai ir mitai apie naktinius kremus, o dabar – smagiausia dalis, kurios dažniausiai aš kaip tik labai ir vengiu. Nelabai mėgstu šnekėti apie kremus, nes, kiek bebandyčiau, dauguma jų man tikrai tinka ir… nepadaro jokio didesnio įspūdžio, BET apie šį naktinį kremą aš nekantravau parašyti IŠKART vos tik jį pabandžiusi (bet rašau tik po pusmečio:D).

Nuotr. Povilas Vaketis

Ne paslaptis, kad jau daugiau nei metai aš esu sėdusi ant Filorgos ir išbandžiau ne vieną ir ne du jų produktus, bet šis Filorga Sleep & Peel naktinis kremas yra absoliutus mano favoritas. Čia ne kažkoks kremas, o KAŽKOKS STEBUKLAS kremo indelyje. Pats kremas yra pristatomas kaip skatinantis ląstelių atsinaujinimą, minkštinantis odą ir padedantis kovoti su ankstyvo senėjimo požymiais. Jo sudėtyje yra jau mano minėtų AHA ir BHA rūgščių, kurios garantuoja palaipsnį odos nusisluoksniavimą, taip pat minėto retinolio, vitamino C ir kitų gerų dalykėlių. Didelių ir neįprastų baubų gausioje kremo sudėtyje nėra, išskyrus tą dviprasmiškai vertinamą retinolį (nors jo nėra tiek jau daug, matyt, didžiausią darbą čia atlieka ne jis:D).

Iš pradžių šio kremo aš šiek tiek bijojau dėl tų visų acid (rūgščių) ir retinyl. Mano oda jautroka, todėl galvojau, ar nebus too strong ir too much, bet nieko panašaus. Oda po kremo visai nesusinervino, net sakyčiau priešingai, nusiramino ir atsigavo. Tiesa, iš dalies kremukas man šiek tiek pridirbo:D. Žinot, kaip būna, kai sugenda kompiuteris ir vos nunešus pas meistrą jis atsigauna? Tai va man buvo panašiai. Prasidėjo kažkokie odos uždegimai, užsirašiau pas dermatologę, konsultacijos išvakarėse pirmą kartą pasitepiau šiuo kremu:D ir… ryte oda atrodė kokius 10 kartų geriau:D. Pasakiau tai dermatologei, pasakiau, koks kremas man padarė tokią kiaulystę ir ji patikino, kad kaip tik taip ir turėjo būti, nes šis kremas iš tiesų PADEDA. Oda po jo tikrai atrodo kur kas lygesnė, švelnesnė, sveikesnė ir tolygesnės spalvos (tik jau nesusigadinkit po to nenaudodamos dieninių kremų su SPF! Po rūgščų (ir ne tik po jų) SPF PRIVALOMAS). Kremas nerealus. Vienintelis minusiukas (jei tai galima pavadinti minusu) – kremas šiek tiek šviesina, todėl po dirbtinio (arba ne) įdegio gaila jį naudot:D, bet, iš tiesų, tai turbūt visos suprantam, kad, joks čia ne minusiukas, todėl oficialiai skelbiu:D, kad Filorga Sleep & Peel kremas kol kas yra pats geriausias naktinis kremas, kokį tik esu naudojusi ir aš labai labai rekomenduoju išbandyt. Tikrai veikia ir tikrai yra net labai vertas dėmesio.


Dėkoju Filorga Lietuva už galimybę išbandyti ir be jokių išskaičiavimų pamilti šį kremą:), Courtyard by Marriott Vilnius City Center viešbučiui už ypač malonų bendravimą ir tobulą aplinką nuotraukoms ir Povilui Vakečiui už nesuvaidintą norą padėti, puikią nuotaiką fotosesijos metu ir gražų rezultatą.

signature

Jūsų nuomonė

nuomonės