Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

7 plaukų šukavimo klaidos, likimo dovanos ir Tangle Teezer

By Posted on 11

Žinokit, man biški gėda prisipažinti, bet aš klaikiai nesirūpinu (-au) plaukais. Ilgą laiką aš išvis nenaudojau jokių kondicionierių, kaukių, serumų ir pan., nes neturiu absoliučiai jokio fetišo ilgiems, tankiems ir blizgantiems plaukams:D. Priešingai, mane net erzina pernelyg slidūs plaukai, nes nė 10 min. neišsilaiko nė viena iš dviejų mano įvaldytų super šukuosenų: nei arklio uodega, nei kuodukas:D (daugiau nieko nemoku). Modeliavimo priemonių  aš irgi nemėgstu, nes dievinu švarius plaukus, na, o šepečių ir šukų apskritai nelabai turėjau, nes… nu mano plaukai tiesiog nesivelia, tai kam man tie šepečiai:D. Vienintelė priežastis, dėl kurios nesu atsilikusi plaukų pasaulyje – natūralus smalsumas ir darbas (čia jau lyg ir antra priežastis gaunasi:)). Žodžiu, vieną vakarą va tokia va netikra grožio tinklaraštininkė gavo laišką iš Douglas PR kompanijos. Trumpą ir konkretų: parašyk adresą, atsiųsim dovanų. Viskas būtų nerealiai puiku, bet dovana tai trys nauji Tangle Teezer:D. TRYS:D! Tai, kuri nesišukuoja nė su vienu… Wow!

BET… kita pasakojimo dalis yra šiek tiek kitokia.

Tangle Teezer žinojau jau labai seniai (o kas nežino..?). Žinojau, kad pusė pasaulio dėl jų eina iš proto, žinojau, kad jie kažkokie ypatingi ir galvojau, kad, nu jau man tai tikrai tikrai jų nereikia:D. Ir taip galvojau iki tol, kol prieš metus nusprendžiau padovanoti dukterėčioms po Teezeriuką ir… pati išbandžiau (žinau, žinau, savanaudiška, pati suprantu:D). Išbandžius mano nuomonė kardinaliai pasikeitė. Nesakau, kad akimirksniu susilydžiau ir nusprendžiau ASAP nusipirkti, ne, bet TT tikrai atsirado mano planuose.

Planams nebuvo lemta išsipildyti visus metus:D, bet ot prieš kokius du mėnesius kažkaip vėl atkreipiau dėmesė į Tangle Teezer ir pagalvojau, kad nu va dabar jau reikės nusipirkt. Tada prašuoliavo dar vienas mėnuo ir vieną dieną, rinkdama produktus IKONOS žurnalo fotosesijai, aš sustojau prie TT. Paėmiau, pavarčiau, patikrinau šerelius ir… padėjau į vietą, nes vos prieš kelias dienas buvau pervedusi visus pinigus už kelionę ir, jei kas prisimena, tupėjau su 3 Eur kortelėje. Paliūdėjau, pagailėjau (savęs) ir nusprendžiau, kad jau dabar gavusi pinigų tai tikrai tikrai pirksiu. BET tą patį vakarą, grįžusi namo, aš įsijungiau asmeninį paštą ir… radau Douglas laišką: parašyk adresą, atsiųsim dovanų. Wow!

Štai, kaip veikia motyvatorių taip liaupsinamas traukos dėsnis, štai kaip veikia likimas / visata ar dar velniai žino kas, kai tu pradedi save mylėti (jei nesusiveda galai, paskaitykit šį straipsnį). Atrodo, kad kai pradedi galvoti ir elgtis taip, kaip tu tikrai nuoširdžiai nori, pats gyvenimas (Douglas pavidalu:D) atsiunčia dovanų.

Na, o grįžtant prie Tangle Teezer, laukiau siuntinuko išsižiojusi ir kaip dvejetukininkė, nusprendusi pradėti mokytis, dar kartą prisiminiau dažniausias šukavimosi klaidas:


Hair GIF - Find & Share on GIPHY

7 dažniausios šukavimosi klaidos:

1) netinkami įrankiai. Turbūt visos puikiai žinote, kad skirtingi šepečiai ir šukos atlieka skirtingas funkcijas. Vieni tinka ploniems plaukams, kiti tankiems, vieni ilgiems, kiti trumpiems, vieni džiovinimui, kiti formavimui ir pan. Apie konkrečius skirtumus ir pačius šepečius aš nerašysiu, nes apie tai jau prirašyta daugybė straipsnių. Tiesiog pasidomėkite ir išsirinkti patį tinkamiausią šepetį pagal savo plaukų ilgį, struktūrą ir pageidaujamą rezultatą. Netingėkit:).

2) per dažnas, per greitas ir pernelyg agresyvus šukavimas. Seniai paneigtas mitas, jog norint gražių, sveikų ir spindinčių plaukų reikėtų šukuotis nuo 50 iki 100 kartų per dieną. Tikrai tiek nereikia, užtenka 2-3 kartus per dieną švelniai perbraukti keletą kartų per plaukus ir jie bus ne tik iššukuoti, bet ir švaresni bei sveikesni. Žodžiu, persistengti tikrai nerekomenduojama, taisyklė, kas per daug, tas nesveika, galioja ir kalbant apie plaukų šukavimą.

3) netinkamas judesys. Turbūt ne naujiena, jog plaukus (ypač susivėlusius) patartina pradėti šukuoti nuo galiukų ir po truputį kilti į viršų. Jei plaukai išties labai susivėlę, prilaikykite delnu šaknis, kad bešukuodamos jų nepažeistumėte. Be to, šukuotis rekomenduojama viena kryptimi ir labai nemakaluoti kairėn dešinėn:).

4) drėgnų plaukų šukavimas – pati didžiausia ir skausmingiausia šukavimosi klaida. Žinau, kaip knieti iššukuoti tuos išplautus kaltūnus, bet privalome susiimti ir išlaukti, kol plaukai išdžius (70-80% plaukų turėtų būti visiškai sausi) arba… rinktis specialius šepečius. Beje, net ir šukuojantis specialiomis šukomis ir šepečiais, drėgnus plaukus rekomenduojama apipurkšti nenuplaunamu kondicionieriumi, kad šepetys slystų kuo švelniau ir galimybė sutraumuoti pažeidžiamiausią plauką visiškai išnyktų.

5) nešukuotų plaukų plovimas. Šlapi plaukai veliasi kosminiu greičiau, ypač jei naudojamos ekologiškos priemonės, todėl prieš plaudamos, perbraukite plaukus šepečiu ir kaltūniukų bus gerokai mažiau (arba visai nebus).

6) pamiršta galva. Taip, šukuoti turėtume ne tik plaukus, bet ir galvą / skalpą. Būtent dėl galvos masažo, kuris atliekamas šukuojant skalpą, padedame savo plaukams augti ir natūraliai apsaugome juos nuo žalingo aplinkos poveikio. Šukuojant skalpą, nuvalome nuo galvos odos nešvarumus, suaktyviname kraujotaką ir paskirstome odos riebalus per visą plaukų ilgį, nekalbant jau apie tai, kad taip nemokamai gauname nerealią SPA procedūrą. Žodžiu, nepamirštam ir galvos, tik, kaip visada, nepersistengiam.

7) nešvarūs įrankiai. Kaip ir makiažo šepetėliai, plaukų šepečiai irgi teršiasi ir yra puiki terpė bakterijoms bei kitiems nelabai žavingiems organizmams, taigi, plaukų šepečius taip pat privalome valyti. Likusius šepetyje plaukus rekomenduojama susirinkti po kiekvieno pasišukavimo, o kartą per savaitę nuprausti drungnu, muiluotu vandeniu. Tiesa, kai kas pataria kartą per mėnesį šepečius papildomai išplauti ir su soda, bet čia jau aukštasis pilotažas, manau, muilo ir šilto vandens kartą per savaitę visai gana.


Prisiminusi taisykles ir pagaliau gavusi Tangle Teezer naujienas, tiksliau, 2 naujienas ir vieną seną originalą, pasižadėjau mylėti, saugoti ir NAUDOTI:D.

Senasis TT buvo mano jau bandytas. Man jis tobulas. Patogus, mielas ir… nerealiai maloniai masažuoja galvą. Tiesą sakant, man net nelabai įdomu, kaip jisai šukuoja, nes aš jį pamilau būtent dėl masažiuko (atitiko šeriai galvą:D). Žodžiu, jis yra mano namų SPA ir dabar aš šukuojuosi, nepatikėsit, KIEKVIENĄ dieną!!! Kažkokių minusų aš neradau, nors ir negaliu objektyviai įvertinti pagrindinės jo funkcijos – lengvai iššukuoti besiveliančius plaukus (nes, kaip minėjau, man plaukai tiesiog nesivelia).

Antrasis Tangle Teezer šepetys – naujiena, skirta plaukų / šukuosenos formavimui. Jau rašiau, kad mano sugebėjimai pasidaryti šukuoseną baigiasi kažkur ties arklio uodega, taigi, ir šio šepečio galimybių idealiai ištirti negaliu. Galiu pasakyti tik tiek, kad iš pradžių jis man pasirodė visai nepatogus, tačiau va dabar, praėjus mėnesiui, ranka priprato ir naudoju jau pakankamai dažnai. Ne taip, kaip įprastą mažylį, bet, palygint, nemažai (kaip man tai išvis nereali pažanga). Dažniausiai naudoju šukuodama jau išdžiuvusius plaukus ir šiek tiek galiukus pariesdama į vidų. Pariečia jis labai gražiai, neturiu jokių priekaištų, bet šukuojantis kelti plaukus į viršų (darant tą legendinę arklio uodegą) tikrai nelabai patogu, nekalbant jau apie tai, kad gamintojas svaigsta apie papildomą apimtį ir paryškintą plaukų tekstūrą. Nežinau, ką tai reiškia, bet nieko panašaus nepajutau. Tiesa, šį šepetį labai pamėgo mano sūnus ir šukuoja juo mane beveik kiekvieną vakarą… Ir nerealiai džiaugiuosi, nes masažiukas irgi jaučias.

Na, o trečiasis šepetys yra skirtas plaukų džiovinimui. Didelis, apvalus, storuliukas, kuris, deja, mano simpatijų nesulaukė. Ir ne todėl, kad jis blogas, aš tiesiog NEMOKU juo naudotis. Ir taip bandžiau raitytis, ir kitaip… ir vis tiek patogumo nulis, plius, šiek tiek gaila laiko:). Įprastai džiovindama aš tik tinkšt tinkšt pirštais pakedenu ir lekiu, o čia jau reikalauja laiko ir atsidavimo. Žodžiu, negaliu pasakyti šiam šepetukui nei taip, nei ne, kol kas susilaikau. Nusinešiu kitą kartą pas kirpėją, gal pamokys su juo elgtis ir gims nenusakoma meilė. Pagyvensim, pamatysim.

Na, o kad nebaigčiau straipsnio be meilės, prisipažįstu, jog aš apskritai jaučiu Tangle Teezer didelę simpatiją. Vien todėl, kad jie buvo pirmieji. Pirmieji (tiksliau, pirmasis) galvojo, kūrė, patentavo ir padovanojo mums. Visi kiti analogiški šepečiai yra tik kopijos… Nesakau, kad blogesnės, gal net geresnės, bet kopijos, o aš visada stengiuos palaikyti pionierius. Štai kodėl iš penkių analogiškų šepečių aš iš principo rinkčiausi Tangle Teezer:)). Kaip ten sako, nu ot specialiai:D.

signature

Jūsų nuomonė

nuomonės