Warning: Creating default object from empty value in /home/atmerkakis/public_html/groziopaslaptys.lt/wp-content/themes/buzzblog/admin-panel/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
6 tvaraus grožio taisyklės - GROŽIO PASLAPTYS
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

6 tvaraus grožio taisyklės

Reading Time: 4 minutes

Kas mane sekat Instagram’e, turbūt pastebėjot, kad paskutiniu metu esu šiek tiek pasinešusi ant aplinkos apsaugos. Nežinau, kas tam turėjo daugiausiai įtakos…

Mada (nes tai vienas iš stipriausių trendų), priverstinai padidintas plastiko vartojimas (vanduo iš čiaupo Tenerifėje nerekomenduojamas net kopūstams plauti), o gal tiesiog gyvenimas čia… šalia to galingo Atlanto, šalia įspūdingų vandens gyvūnų, kuriuos gali beveik ranka paliest (ir liečiau! Laisvėje gyvenančią rają!) ir šalia krūvų šiukšlių, paliekamų bet kur, bet kaip ir bet kada (nepaisant to, kad rūšiavimo sistema čia tikrai nebloga).

Nesakau, kad tapau super aktyvi žalioji, ne. Neišprotėjau tiek, kad visiškai atsisakyčiau komforto, mažų malonumų ar rizikuočiau sveikata, dantis plaudama velniai žino kuo, bet kažkiek keisti įpročius aš nusprendžiau gana rimtai ir savo tvaraus grožio sprendimais bei taisyklėmis dalinuosi ir su Jumis.

 

Nº 1


NE NEREIKALINGIEMS PRODUKTAMS

 

Ar pastebėjot, kiek nereikalingų kosmetikos mėginėlių mes prikaupiame apsilankiusios parduotuvėse, parodose ar renginiuose? Žiauru. Dar žiauriau, kad daugumos tų mėginėlių (kartais net pilnų pakuočių) mums iš tiesų visai nereikia ir mes juos išmetame vos parėjusios namo (arba po kelių metų radusios už spintelių). Tai, ką gi daryti?

Ogi neimti. Tiesiog atsisakyti. Aišku, kartais lyg ir gaila, lyg ir negražu, bet, akivaizdu, kad tas nereikalingo mėginėlio paėmimas – nesąmonė, skatinanti toliau juos gaminti, dalyti, mėtyti ir taip ne tik švaistyti pinigus, bet ir teršti aplinką. Taigi, aš stengiuosi sakyti NE nereikalingiems mėginėliams ir produktams, o jei jau nepavyksta atsispirti, dovanoju juos kažkam, kam tikrai reikia.

 

Nº 2


MAŽIAU REIKALINGŲ PRODUKTŲ

 

Taip, aišku, kad mums reikalingas prausiklis, kremas ar lūpų dažai, bet ar tikrai reikia tiek, kiek slypi mūsų kosmetinėse? Greičiausiai, ne. Pvz., aš tikrai turiu problemą dėl veido valymo produktų:). Prausiklis, valiklis, putos, aliejus, muilas ir dar nežinia kas, skirti vien tam, kad elementariai nuplaučiau veidą. Aišku, gerai turėti keletą skirtingas funkcijas atliekančių produktų, bet, kai paskutinį kartą tikrinau spintelę, radau bent 4 beveik identiškus produktus, taigi, pasakiau sau STOP. Nuo šiol lentynas pildysiu tik tikrai reikalingais ir vienas kitą papildančiais, o ne dubliuojančiais produktais.

 

Nº 3


TVARIOS IR LOGIŠKOS PAKUOTĖS

 

Atsisakius nereikalingų ir sumažinus reikalingų kosmetikos produktų skaičių, laikas pagalvoti apie pakuotes. Nors iš tiesų tai nelabai čia yra ką galvot. Paprastos plastikinės pakuotės yra pats prasčiausias pasirinkimas. Perdirbtos plastikinės pakuotės – jau šiek  geriau (bet turbūt tik sąžinės balsui:)), tačiau tvariausias sprendimas – stiklinės, metalinės, popierinės, pildomos pakuotės arba produktai apskritai be pakuočių (čia jau tobulai).

Svarstant apie pakuotės dydį – stengiuosi mąstyt racionaliai. Jei produktą naudoju dažnai, perku maksimaliai didelę pakuotę, jei retai – ieškau kuo mažesnės alternatyvos (šiuo atveju mėginėliai – liuks), kad retai naudojamas produktas nespėtų sugesti ir nereikėtų jo išmesti vien dėl pasibaigusio galiojimo laiko.

Labai smagu, kad kai kurie ženklai (pirštais nerodysim į Solidu:D) tikrai atsakingai žiūri ne tik į produktų sudėtis, bet ir pakuotes, transportavimą bei pakuočių realizavimą. Kiek žinau, Uoga Uogaatnešus 3 tuščias jų produktų pakuotes, pasiima jas sau ir dovanoja nuolaidą naujam produktui. Net tokie gigantai kaip Kiehl’s ir MAC taip pat priima savo pakuotes ir skatina šiek tiek atsakingiau pasižiūrėti į aplinkos apsaugą (žinoma, nepamirštant ir pardavimų skatinimo tikslo:)).

Žodžiu, norint prisidėti prie švaresnio pasaulio tikrai nėra sudėtinga. Viskas prasideda mažu asmeniniu žingsneliu – tiesiog rūšiuojant ir išmetant plastikinę pakuotę į jai skirtą konteinerį.

 

Nº 4


TAIP MULTIFUNKCINIAMS PRODUKTAMS

 

Šiek tiek su antru punktu susijusi taisyklė, kurią aš taikau jau seniai – multifunkcinis produktų naudojimas. Tai reiškia, jog lūpdažius, o dar geriau lūpų pieštuką, aš naudoju lūpoms, akims ir skruostams. Tai ypač aktualu turint TĄ ypatingą raudoną spalvą, kuria lūpas išdrįsti pasidažyti vos porą kartų per metus. Arba velniškai didelę pakuotę lūpų balzamo, kurio iki galiojimo laiko pabaigos niekaip nespėsi sutepti ant lūpų, tačiau pasidalinusi su nagų odelėmis – turėsi ne tik sveikas lūpas, bet ir gražias odeles. Žodžiu, mažiau, ne visada reiškia blogiau, kartais tai reiškia kur kas efektyviau, logiškiau ir tvariau.

 

Nº 5


HOME SWEET HOME

 

Nepaisant to, jog nesu naminių priemonių gerbėja, šios taisyklės aš vis tiek stengiuosi laikytis. Žinoma, minimaliai, pagal savo galimybes:). Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad savo namuose mes turime daugybę fantastiškų produktų, kuriuos puikiai galime panaudoti savo grožiui puoselėti. Be papildomų išlaidų ir šiukšlių. Kai gėriau kavą, tirščius visuomet naudodavau kūnui šveisti, alyvuogių aliejus puikiai tinka plaukams, nagams ar makiažui valyti. Na, o kokoso aliejų, nepaisant to, kad aš jį vertinu gana skeptiškai, kartais naudoju burnai skalauti (sako, balina dantis). Tų naminių priemonių ir receptų – per akis, tereikia pasidomėti ir, kam tai priimtina, pasinaudoti.

Dar vienas tvarus sprendimas – rinktis vietinius grožio produktus. Mažesnis atstumas lygu paprastesnis ir tvaresnis transportavimas, todėl net ir besirinkdamos lietuvišką kosmetiką JAU šiek tiek saugote aplinką. Paprasta ar ne?

 

Nº 6


TVARESNĖS ALTERNATYVOS

 

Dviračio šiais laikais nebeišrasime, belieka tobulinti ir kurti alternatyvas. O jų taip pat gausu. Net ir kalbant apie grožio, tiksliau, higienos pasaulį. Kur aš čia linkstu? Ogi prie bambukinių dantų šepetėlių, metalinių skustukų, tų keistų menstruacinių taurelių ir panašių tvarių alternatyvų. Visada yra geresnis ir tvaresnis pasirinkimas, klausimas, kiek tai yra priimtina ir komfortabilu. Aš asmeniškai čia dar šlubuoju. Mano vonioje kol kas gėdingai riogso plastikinis dantų šepetėlis, niekaip nesiryžtu jaukintis tos taurelės, bet kategoriškai nenaudoju vienkartinių servetėlių ir plastikinių ausų krapštukų, stengiuosi minimizuoti vatos padelių naudojimą ir  bent pagalvoti ar tikrai nėra alternatyvos?


Štai tos kelios tvaraus grožio taisyklės. Nesakau, kad pavyzdingai jų laikausi, aišku, nukrypstu, pavargstu, atsibosta, tačiau visada sugrįžtu, nes… kaip tam anekdote, nu, ot specialiai:D.

 

signature

Jūsų nuomonė

nuomonės