Warning: Creating default object from empty value in /home/atmerkakis/public_html/groziopaslaptys.lt/wp-content/themes/buzzblog/admin-panel/redux-framework/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
SOS! Mano jautri oda! Ką daryti? - GROŽIO PASLAPTYS
Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

SOS! Mano jautri oda! Ką daryti?

Reading Time: 2 minutes

K: Kokią kosmetiką patartumėte naudoti jautriai ir į alergijas linkusiai odai?

A: Pirmiausia, labai rekomenduoju kreiptis į dermatologą. Specialistas ne tik kvalifikuotai patars, bet ir padės išsiaiškinti galimas jautrumo ar alergijos priežastis ir jas pašalinti ar bent suvaldyti.

Iki dermatologo konsultacijos rekomenduoju rinktis itin švelnius, hipoalerginius, bekvapius kosmetikos produktus. Venkite agresyvių putoklių (SLS, SLES), šiurkščių mechaninių šveitiklių (produktų su riešutų lukštais, aliuminio oksidu), produktų su bloguoju alkoholiu (pvz., benzilo alkoholiu), konservantais, dažikliais, natūraliais citrusinių vaisių aliejais, retinoliu, didele vitamino C koncentracija bei AHA ir BHA rūgštimis.

Minimizuokite naudojamos kosmetikos arsenalą ir rinkitės produktus su kuo paprastesniu ir mažesniu ingredientų sąrašu (idealu – iki 10 ingredientų). Prieš pradėdama naudoti naują produktą, būtinai jį išbandykite šiek tiek patepusi už ausies ir parą atidžiai stebėjusi odos reakciją.

Dažniau rinkitės dušą, o ne vonią, prauskitės drungnu (o ne karštu ar šaltu) vandeniu ir šluostykitės švelniai tapšnodama, o ne trindama odą.

Odai drėkinti ir apsauginiam sluoksniui stiprinti naudokite švelnius, tačiau intensyviai drėkinančius produktus su keramidais, lipidais, riebalų rūgštimis. Kremais tepkitės iškart po dušo ant dar šiek tiek drėgnos odos.

Makiažui verčiau rinkitės paprastesnės sudėties mineralinę kosmetiką ir natūralias, prislopintas spalvas (įprastai jos mažiau erzina nei tamsios ir ryškios). Venkite vandenyje netirpios kosmetikos, jokiais būdais nenaudokite pasibaigusio galiojimo produktų ir itin kruopščiai nuvalykite makiažo likučius.

Deja, nei užrašai hipoalerginis ar bekvapis, nei draugės, mamos ar dermatologės rekomendacijos negarantuoja, kad produktas tikrai nesuerzins odos. Nėra jokios garantijos, kad tas pats ilgus metus sėkmingai naudotas produktas staiga nepradės alergizuoti, taigi belieka atidžiai skaityti produktų etiketes, vengti potencialių alergenų, nuolat stebėti savo odą, stiprinti imunitetą, atrasti kuo daugiau vidinės ramybės ir… pačius švelniausius, tinkamiausius odai produktus.

CeraVe drėkinamasis veido ir kūno prausiklis, apie 10 €, www.lookfantastic.com

Bioderma Sensibio H20 valomasis vanduo jautriai odai, nuo 6,99 €, didžiosiose vaistinėse

La Roche-Posay Toleriane Ultra raminamasis veido ir akių kremas, apie 25 €, didžiosiose vaistinėse

Jane Iredale Liquid Minerals skystas makiažo pagrindas, 62,49 €, Eurovaistinė

Klausimą galima užduoti paspaudus ČIA

Atsakymas buvo išspausdintas 2019 m. vasario mėn. L’Officiel žurnale

signature

Jūsų nuomonė

nuomonės